Torebki doypack i ich zastosowanie

Opublikowany

Co to są opakowania doypack?

Obecnie na rynku bardzo często pojawiają się torebki doypack. Jest to stosunkowa nowość w branży opakowań. Zyskują one bardzo dużą popularność, jeśli chodzi o pakowanie produktów spożywczych, chemicznych czy też kosmetycznych. Poniżej prezentujemy najciekawsze informacje na temat tego rodzaju opakowań. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że każdy producent worków foliowych ma w swojej ofercie bardzo wiele różnych produktów. Obecnie najnowszym z nich są opakowania doypack. Najważniejszą cechą tego rodzaju opakowań jest płaskie dno, które znacznie ułatwia pakowanie większości produktów. Zbudowane są one z 2-3 warstw papieru, laminatów lub folii. Ta ilość warstw powoduje, że są one bardzo wytrzymałe i są doskonałą alternatywą dla pozostałych rodzajów opakowań. W związku z tym każdy producent opakowań foliowych zainteresował się tego rodzaju produktami, a większość z producentów ma bardzo szeroką ofertę opakowań doypack.

Do czego przeznaczone są torebki doypack?


Najczęściej przechowuje się w nich produkty sypkie, herbaty, zioła, orzechy, bakalie, przyprawy czy też cukierki. Oczywiście można w nich przechowywać także produkty płynne jak sosy czy też ketchup. Jednym z kolejnych zastosowań jest przechowywanie także produktów chemicznych, jak mydło w płynie, proszki do prania lub środki do mycia naczyń. Oczywiście zastosowań opakowań doypack może być o wiele więcej. Opakowania tego rodzaju stosuje się zwykle zarówno w przypadku produktów przechowywanych jednorazowo czy też przez dłuższy czas.
Wysyłając takie produkty do klientów, na przykład pocztą, warto zainwestować w odpowiednie wypełniacze do kartonów. Krucha zawartość (orzechy, ciastka itp.) może bowiem się połamać. Opakowania doypack są szczelne, ale nie chronią kruchej zawartości.

Rodzaje opakowań doypack

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów opakowań doypack, które oferuje producent opakowań foliowych. Wśród nich znajdują się między innymi opakowania z zamknięciem strunowym, eurozawieszką, z korkiem, laserowym nacięciem czy też okienkiem lub wentylem. Wśród nich z całą pewnością każdy znajdzie te, które przypadną mu do gustu. Warto zainteresować się tego rodzaju opakowaniami i jeśli tylko zachodzi taka konieczność, to zacząć je stosować.

Autor
Kategorie Opakowania i torebki